Gå videre til hovedindhold
FerragamoSignorina
Eau de Parfum til kvinder
(0)
Ferragamo Signorina Eau de Parfum til kvinder
Ferragamo Signorina Eau de Parfum til kvinder
Ferragamo Signorina Eau de Parfum til kvinder
Ferragamo Signorina Eau de Parfum til kvinder
Ferragamo Signorina Eau de Parfum til kvinder

Beskrivelse Ferragamo Signorina

Top notes
Topnoter - De udvikler sig lige efter, du tager duften på. De skaber det første indtryk og er normalt ret intense, men ikke langvarende.
Peber, Ribs
Middle notes
Mellemnoter - Kernen af duften kommer frem efter et par minutter, når hovedduften fortager sig. Disse noter holder omkring 2 til 3 timer.
Jasmin, Pæon, Rose
Base notes
Basisnoter - Den sidste og ofte længstvarende del af duftens udvikling på din hud. Holder alt fra 4 timer til mere end en dag.
Patchouli, Moskus, Søde duftnoter
Parfumekategorifrugtig, blomstret
Duftingrediensernes koncentrationeau de parfum

En sød blomsteragtig duft til kvinder

Få blodet til at strømme i årene, og opdag din indre energi og dit umiskendelige temperament. Eau de parfumen til kvinder Salvatore Ferragamo Signorina vil minde dig om din sensualitet og feminine side, hver gang du sprayer den på. Nyd de søde noter af blomster og frugt, der gennemstrømmer duften og skaber en uforglemmelig sanseoplevelse.

  • sød blomsteragtig duft til kvinder
  • introduceret i 2011
  • udviklet af parfumeskaberne Sophie Labbé og Juliette Karagueuzoglou

Duftkomposition:
I åbningen fortrylles du af en frisk kombination af let prikkende rosa peber og søde noter af saftige ribs. Derefter træder berusende akkorder af jasmin frem, suppleret af den elegante duft af rose og friske noter af pæon. I afslutningen breder der sig en mælkeagtig sød duft af lækker panna cotta, sensuel moskus og intens patchouli.

Duftens historie:
Eau de parfumen Salvatore Ferragamo Signorina kommer i en designerflakon, der kombinerer rosa og rosa guld med et markant element ved åbningen. Den afspejler femininitet, individualitet og den umiskendelige karakter hos duften og dem, der bærer den.

Hvem har skabt parfumen?
Sophie LabbéSophie Labbé
Juliette KaragueuzoglouJuliette Karagueuzoglou

FerragamoSignorina
Eau de Parfum til kvinder

(0)
634,30kr
Pris anbefalet af leverandøren og omregnet fra fremmed valuta. Flere oplysninger 
62 % mere fordelagtigt
50 ml
239,00kr

Mere end 5 stk. på lager | 478,00kr / 100 ml, inkl. moms | Kode: SAF0106
Jeg vil gerne vide mere om indgravering
GLS
onsdag 26.8.2026
54,00 kr
Afhentning i pakkeshop
onsdag 26.8.2026
44,00 kr