


Beskrivelse Olaplex Set Bond Building Kit
Dette produkt er blevet pakket af producenten uden cellofan.
| Hårtype | farvet hår, stribet hår, lyst og afbleget hår, svækket hår |
| Sættype | Gavesæt |
| Hovedbundstype | alle hovedbundstyper |
| Virketid | 3 min |
| Antal styk i pakken | 3 stk. |
Professionel genopbygning og beskyttelse af håret under kemisk behandling
Et professionelt to-trins-system, der virkelig beskytter hårstrået: Det er hårkuren Olaplex Set Bond Building Kit. Den er en effektiv pleje til dybdegående regenerering af håret, der er beregnet til professionelle. To enkle trin forvandler enhver farvning, lysning eller kemisk behandling til et plejende ritual, efter hvilket håret bevarer sin skønhed og sundhed.
Kuren hjælper med at forebygge skader, beskytter farven og revitaliserer hårets struktur direkte under den kemiske proces. Den patenterede teknologi Olaplex Bond Building Technology® trænger hurtigt dybt ind i hårstrået, hvor den reparerer skadede disulfidbindinger på molekylært niveau. Efter påføring forbliver håret øjeblikkeligt stærkere, blødere og føles blødt og lettere at style.
Egenskaber:
- genopbygger og styrker disulfidbindinger inden i hårstrået
- reparerer øjeblikkeligt skader, der er opstået ved farvning, lysning og kemisk behandling
- hjælper med at forebygge skader på håret, der skyldes salonbehandlinger
- reducerer hårets tendens til at knække og gør det stærkere, blødere og lettere at style
- beskytter farvet hårs vitalitet
- leverer regenerering i dybden på molekylært niveau
- egnet til alle typer af kemisk behandlet hår
Anvendelse:
Systemet består af to trin:
- Kuren Olaplex N°.1 Bond Multiplier®: Brug den som en nem tilsætning direkte i din farvende, lysnende eller anden kemiske blanding. Under påføring skal du altid overholde den medfølgende blandingstabel med præcise forhold og instruktioner for hver behandling.
- Den regenererende pleje Olaplex N°.2 Bond Perfector®: Når virketiden for den kemiske blanding er gået, skyller du håret grundigt, og derefter påfører du denne regenererende pleje som det andet trin, der afslutter processen for reparation af hårbindingerne og er en uundværlig del af behandlingen.
Sættet indeholder:
- Olaplex No. 1 Bond Multiplier Hårbehandling Til kemisk behandlet hår 525 ml
- Olaplex No.2 Bond Perfector Regenererende behandling Til kemisk behandlet hår 525 ml
Ingredienser Olaplex Set Bond Building Kit
Andre oplysninger
Anmeldelse Olaplex Set Bond Building Kit
Kun til professionel brug


