Gå videre til hovedindhold
Marc JacobsDaisy Love Pop
Eau de Toilette til kvinder
(0)
Marc Jacobs Daisy Love Pop Eau de Toilette til kvinder
Marc Jacobs Daisy Love Pop Eau de Toilette til kvinder
Marc Jacobs Daisy Love Pop Eau de Toilette til kvinder

Beskrivelse Marc Jacobs Daisy Love Pop

Dette produkt er blevet pakket af producenten uden cellofan.

Top notes
Topnoter - De udvikler sig lige efter, du tager duften på. De skaber det første indtryk og er normalt ret intense, men ikke langvarende.
Bergamot
Middle notes
Mellemnoter - Kernen af duften kommer frem efter et par minutter, når hovedduften fortager sig. Disse noter holder omkring 2 til 3 timer.
Pistacie
Base notes
Basisnoter - Den sidste og ofte længstvarende del af duftens udvikling på din hud. Holder alt fra 4 timer til mere end en dag.
Feberbusk
Parfumekategorifrugtig, gourmand
Duftingrediensernes koncentrationeau de toilette

En duft, som du vil elske lige så højt som pistacieis

Er du et madøre med en ekstra stor kærlighed til traditionel italiensk is? Det er præcis den is, Marc Jacobs Daisy Love Pop Eau De Toilette er inspireret af. Den har en lækker duft af kvalitetspistacier. Opdag en verden fuld af farver, smagsoplevelser og dufte, der minder dig om at nyde livet.

  • en træagtig gourmetduft fra parfumeskaberen Alberto Morillas
  • charmerende kombination af naturlige og syntetiske noter
  • vegansk formel med minimal miljøpåvirkning

Duftens komposition:
Du bydes velkommen af citrus og grønne, blomsteragtige noter af bergamot. Derefter kommer også sprudlende solbær og frisk hindbær til. Elegant tusindfryd, delikat Crème Chantilly og pistacie-essens træder frem og tager søde noter af mandel, ristede nødder og vanilje med sig.

Duftens bundnoter består af varm benzoe, træagtige noter og ingrediensen Sorbettolide®, også kendt som "glædens moskus". Dette syntetiske element giver duften en delikat moskusagtig undertone med nuancer af hindbær og røde frugter.

Duftens historie:
Daisy Pop-flakonen er designet i smuk Barbie-pink. Det ikoniske låg er udsmykket med en skøn tusindfryd, der er lilla i midten. Det, der gør flakonen helt særlig, er dog den matte finish. Daisy Pop er den første begrænsede udgave af Daisy med en usædvanlig mat finish, der giver flakonen et både diskret og karakteristisk look. 

Marc JacobsDaisy Love Pop
Eau de Toilette til kvinder

(0)
50 ml

Ikke på lager i øjeblikket | Kode: MAJ01648