Gå videre til hovedindhold
DermacolKiss & Care
Læbepeeling af bambus
(0)
Dermacol Kiss & Care Læbepeeling af bambus
Dermacol Kiss & Care Læbepeeling af bambus

Beskrivelse Dermacol Kiss & Care

Dette produkt er blevet pakket af producenten uden cellofan.

Indeholder ingen ingredienser af animalsk oprindelse.
Indeholder ingen ingredienser af animalsk oprindelse.Flere oplysninger
Vegansk
Konsistens pastaform
Tonetypetil alle hudtyper
Aktive ingredienserMandelolie, bambusekstrakt
Konfliktstoffer, der ikke indgåranimalske ingredienser
Anvendelsesområdelæber
Produktets bæredygtighed og etikEgnet til veganere

Eksfoliering eller fjernelse af døde hudceller er den mest effektive måde til at opnå en glat hud. Og det gælder ikke kun for huden på kroppen – man kan også glatte læberne ved hjælp af eksfoliering. Læbepeelingen Dermacol Kiss & Care hjælper med at fjerne tør, skallende og død hud fra læberne og dermed gøre dem bløde og glatte. Samtidig bidrager den til at øge blodgennemstrømningen i dem, og i forhold til makeup bliver enhver læbestift nemmere at påføre, og du får et bedre og mere holdbart resultat.

Egenskaber:

  • fjerner døde hudceller fra læberne
  • stimulerer blodcirkulationen i læberne
  • efterlader læberne sglatte og fløjlsbløde
  • der opstår færre små rynker
  • giver læberne og området omkring læberne den nødvendige fugt og næring

Ingredienser:

  • vegansk produkt
  • mandelolie – nærer, hjælper med at lukke fugt inde i huden og dermed holde den hydreret, blødgør en ru tekstur og ujævnheder i huden, hjælper med at forebygge dannelse af tørre skæl og irritation
  • ekstrakt af bambus – stimulerer den naturlige kollagenproduktion, støtter bevarelse af hudens elasticitet, hjælper i kampen mod for tidlig aldring af huden

Brugsvejledning:
Tages op fra bøtten enten med hænder, der er helt tørre, eller med en tør spatel. Påføres rene og tørre læber. Gnid eller massér let med fingerspidserne. Vask resten af peelingen af, eller fjern den med en fugtig vatrondel.

Denne tekst er automatisk genereret.

DermacolKiss & Care
Læbepeeling af bambus

(0)
45,50kr
Pris anbefalet af leverandøren og omregnet fra fremmed valuta. Flere oplysninger 
7 % mere fordelagtigt
dufte Red Fruit 12 ml
42,00kr

Mere end 5 stk. på lager | 350,00kr / 100 ml, inkl. moms | Kode: DER06160
GLS
mandag 10.8.2026
54,00 kr
Afhentning i pakkeshop
mandag 10.8.2026
44,00 kr